מצוקת מערכת הבריאות מחד ופיתוחים טכנולוגיים אדירים מאידך מייצרים לחצים שונים ומכריחים אותה לחשוב אחרת על מנת לשרוד. בתוך כך השינוי, האפשרויות והפתיחות שיצרו המערכות הדיגיטליות הופכות את המטופל לגורם משמעותי במשוואה המסוגל לייצר ערך רב למערכת ולהיות משאב לשינוי המשמעותי ביותר שלה, אך עד היום ערך זה לא נוצל ולחולה לא היה מעמד משמעותי במעגל הטיפול, ההחלטות והמבנה של מערכת הבריאות (גם אם כולם אומרים שהם מרוכזים בחולים).

כעת, גם בעזרת כוחם של הכלים הדיגיטליים, וגם בשל שינוי שהולך ותופס ומוכר על ידי מערכות הבריאות המטופל הופך למשאב ומסייע לשינוי במערכת, לשינוי המבנה, השירות והיכולות של הטיפול, כל זאת מבלי להחליף את הרופא, אך כן לשנות את מארג הכוחות, היחסים והסיטואציה הטיפולית.

אורי גורן, מנכ"ל אי-פוכונדר, הינו מומחה בתחום התקשורת השיווקית במערכת הבריאות, מייעץ לגופים, חברות וארגונים מובילים בתחום הבריאות בישראל. בעבר שימש כדובר וכמנהל המדיה הדיגיטלית בקבוצת ניאופרם. בעל ניסיון והיכרות נרחבת הן עם עולם הבריאות ומערכת הבריאות, אילוציה וצרכיה המיוחדים והן עם עולם הדיגיטל על ממדיו השונים: אתרים, רשתות חברתיות, פרסום, פיתוח תוכן, סלולר ועוד.

בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול מהמכללה למינהל ותואר שני בפילוסופיה, מידע ותרבות דיגיטלית מאוניברסיטת תל אביב. חבר ה- Society for Participatoy Medicine.

נשוי למיכל ואבא של ינון ועודד.