עמיתים יקרים,

המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית" יצא לדרך ובעקבותיו פרויקט "הבריאות הדיגיטלית" שבמסגרתו הוקמה "המועצה הלאומית לבריאות דיגיטלית ולחדשנות בשירותי הבריאות" בראשותו של פרופ' רוני גמזו.

בריאות דיגיטלית נועדה לקדם את איכות הרפואה, שירותי הבריאות והאופן בו מתקבלות החלטות במערכת הבריאות בישראל.

מוסדות הבריאות העמוסים במידע רפואי אותו הם שומרים באמתחתם, נדרשים לאינטגרציה לאומית על מנת להפיק משפע האינפורמציה מקסימום מידע רפואי רלוונטי למטופל למטפל ולמערכת הבריאות .

הצורך הממשי בשיתוף ואינטגרציה של המידע הרפואי מעורר סוגיות אתיות, טכנולוגיות ומשפטיות שהסדרתן חשובה למימוש מיטבי של בריאות דיגיטלית לאומית, כך שניתן יהיה לאזן בין התועלות הגלומות לשיפור הטיפול והשרות הרפואי לבין הפגיעה האפשרית בפרטיותו של המטופל, כמו גם לאיזון הנכון בין מגע אנושי בין רופא ומטופל ל-'מגע' הדיגיטלי שביניהם .

לבטים אלו בעידן בו הטכנולוגיה ושרותי הבריאות נפגשים ומייצרים מציאות עתירת נתונים ומידע רפואי, בחרנו למקד השנה את הכנס בנושא: "המהפכה הדיגיטלית בבריאות הלאומית".

או מזמינים אתכם להשתתף בכנס, להתעדכן, ולקחת חלק פעיל בעיצוב עתיד מערכות המידע ברפואה .

בברכת כנס פורה,
אילן לוי, יו"ר ועדת התוכנית
____________________________________________________________________________________

משתתפים המעוניינים להגיש עבודות מוזמנים לעשות כן לפי רשימת הנושאים המופיעה בהמשך, הצעות לנושאים נוספים והתאמת העבודות למסגרת תכנית הכינוס יבחנו ע"י ועדת התכנית.

במסגרת הכינוס יתקיים השנה מסלול מיוחד של חברות הזנק בתחום של Digital Health (בעדיפות לפתרונות או מוצרים בנושאי הכנס). המעוניינים להציג את עבודתם במסלול זה, נדרשים לציין זאת במפורש בעת הגשת התקציר.

רשימת הנושאים:
o בריאות דיגיטלית לאומית
o רפואה מתואמת ורציפה – Care Coordination
o בית חכם למטופלים / Internet of Things
o בטיחות המטופל – Patient Safety
o איכות ברפואה דיגיטלית
o המטופל כשותף
o ביג דאטה בשירות הרפואה
o מסלול חברות הזנק – Digital Health

* לרשימת הנושאים המלאה הנכם מוזמנים לבקר באתר הכינוס בכתובת: www.ilami.org .